Harry Potter and Muggle ones
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harry Potter and Muggle ones

Нека заедно да изживеем магията!!~
 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 "Хари Потър и Даровете на Смъртта"

Go down 
+3
hrisityYy
NimphadorA TonkS
Fairytale`
7 posters
АвторСъобщение
Fairytale`
Ronald Weasley's wife
Fairytale`


Брой мнения : 142
Age : 31
Registration date : 31.12.2007

"Хари Потър и Даровете на Смъртта" Empty
ПисанеЗаглавие: "Хари Потър и Даровете на Смъртта"   "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Icon_minitimeСря Яну 02, 2008 2:51 pm

"Хари Потър и Даровете на Смъртта" Img

Месец преди седмия, финален роман за Хари Потър да излезе и у нас, издателите на Дж.К.Роулинг у нас оповестиха заглавието на българския превод.

Като еквивалент на англоезичното "Harry Potter and The Deathly Hallows" е избран вариантът "Хари Потър и Даровете на Смъртта".

Никой не се съмнява, че поредицата е своеобразна притча, казва преводачката Емилия Л. Масларова в интервю за сп. "Браво" и пояснява:

"В седмата книга в тази притча е вместена една друга притча, приказка за Смъртта, която е разковничето на цялата фабула, и именно с нея са свързани Даровете на Смъртта.

Те не са смъртоносни - точно обратното, те са животворни.

Единият символизира силата, но и това, че човек не трябва да се възгордява, другият е за любовта, но и за това, че човек не трябва да става роб, третият е символ на смирението.

Те са ключът към победата на Хари и на всеки, който носи магията в себе си - магията да отстоява истината, да отстоява доброто."

Повече за седемте романа бестселъри - в минисайта за Хари Потър на издателство "Егмонт България". Книга 7 ще бъде пусната на български от 13 декември на цена 29,90 лв.

Поради първото значение на остарялата английски дума "hallows" (светии) работното название на романа в пресата у нас беше най-често доста неточното "Хари Потър и смъртоносните светии".

В оригиналния си вариант тази реалия също предизвика доста догадки, но след излизането на романа през юли значението на израза "The Deathly Hallows" се изясни.

Българският превод на заглавието определено повдига завесата много повече - особено с главната буква в "Смъртта".
Върнете се в началото Go down
https://harrypotterfans.forummotion.com
NimphadorA TonkS
Auror
NimphadorA TonkS


Брой мнения : 110
Age : 31
Registration date : 02.01.2008

"Хари Потър и Даровете на Смъртта" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Хари Потър и Даровете на Смъртта"   "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Icon_minitimeЧет Яну 03, 2008 1:24 am

Според мен седмата книга е просто върха!!!Края беше много добре направен!От начало когато чух , че Хари се съживява след като е убит , се учудих защо той да се съживява а другите не , как се съживява , след като е бил убит.Но когато прочетох , че той е последния харкрукс , ми стана абс ясно и точно поради това казвам , че особено тази част е направена много добре!!!Края беше наистина много хубав.^^
Върнете се в началото Go down
http://www.sladkootqgodi.blogspot.com
hrisityYy
First year
First year
hrisityYy


Брой мнения : 67
Age : 31
Registration date : 03.01.2008

"Хари Потър и Даровете на Смъртта" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Хари Потър и Даровете на Смъртта"   "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Icon_minitimeЧет Яну 03, 2008 7:14 am

Седмата книга наистина беше най-добрата.Изключетилно много ми хареса,но и ми беше тъжно,защото сагата приключи.все пак Хари,Рон,Хърмаяни и вс останали бяха част от живота ми почти 8 години.....
Върнете се в началото Go down
emma_watson
First year
First year
emma_watson


Брой мнения : 29
Registration date : 01.01.2008

"Хари Потър и Даровете на Смъртта" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Хари Потър и Даровете на Смъртта"   "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Icon_minitimeЧет Яну 03, 2008 7:36 am

Наистина седмата книга беше най-добрата.Имаше доста тъжни моменти на които си поплаках.Прочетох книгата за 3 дена.Дойде време да я затворя.И тогава ми стана толкова мъчно,че направо....Усъзнавах,че съм се разделила с всички тези приключения,болки...И тогава останах с надеждата,че ще има шести филм...но чак ноември!!! Crying or Very sad pale
Върнете се в началото Go down
http://www.hpmagicworld.forumi.bg
Greg^girl
First year
First year
Greg^girl


Брой мнения : 71
Age : 32
Registration date : 03.01.2008

"Хари Потър и Даровете на Смъртта" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Хари Потър и Даровете на Смъртта"   "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Icon_minitimeЧет Яну 03, 2008 8:10 am

Много ми хареса книгата...Може би е най-добрата...Жалко,че някой от мистериите не се разгадаха...
Върнете се в началото Go down
Nightwish
First year
First year
Nightwish


Брой мнения : 33
Age : 28
Registration date : 03.01.2008

"Хари Потър и Даровете на Смъртта" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Хари Потър и Даровете на Смъртта"   "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Icon_minitimeЧет Яну 03, 2008 9:00 am

След това което ще ви кажа ще си помислите тя не е фенка обаче ще ви обесня ами бях наказана и нашите знаят колко съм запалена на тема хари потър.но наказанието си е наказание и не мия купиха вчера разговарях с тях и ми обещаха на 10 но имаше и един опит изкарах я от интернет и се опитах да чета не беше същото просто не успях да вникна и разбрах че е защото не е на хартия не знам просто не можех да я чуваствам но докадето я прочетох тоест до глава 8 "сватбата" мисля че така беше плаках много не знам просто съм по-емоционална или нещо обаче като прочетох че лудоокия е мъртъв ревнах така силно не знам ам никой от приятелите ми не чет хари потър нито го харесва и така че ако малко по-така обеснявам нещата и споделям не се плашете Very Happy Very Happy Very Happy така де докадето прочетох мнението ми за книгата е просто невероятна е по-нататък ще става супер айде като ми я купят ще пиша че ще отсъствам малко щот кат я фана и на един дъх Very Happy мале къф роман изписах айде спирам Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
http://zoom.bg/x-nightwish-x/
Fairytale`
Ronald Weasley's wife
Fairytale`


Брой мнения : 142
Age : 31
Registration date : 31.12.2007

"Хари Потър и Даровете на Смъртта" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Хари Потър и Даровете на Смъртта"   "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Icon_minitimeЧет Яну 03, 2008 9:18 am

A, не си единствена аз също ревнах за Муди , кофти ми стана Sad
Върнете се в началото Go down
https://harrypotterfans.forummotion.com
em4ity_potter
First year
First year
em4ity_potter


Брой мнения : 11
Age : 29
Registration date : 03.01.2008

"Хари Потър и Даровете на Смъртта" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Хари Потър и Даровете на Смъртта"   "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Icon_minitimeЧет Яну 03, 2008 9:22 am

Ох колко съм ревала на тая книга но пък и имах много вълнения сеедно аз съм в света им cute
Върнете се в началото Go down
NimphadorA TonkS
Auror
NimphadorA TonkS


Брой мнения : 110
Age : 31
Registration date : 02.01.2008

"Хари Потър и Даровете на Смъртта" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Хари Потър и Даровете на Смъртта"   "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Icon_minitimeЧет Яну 03, 2008 9:26 am

когато прочетох че муди е мъртъв бях сама в къщи и ревах както никога!!!Като малко бебе с глас ревах!!!!
Върнете се в началото Go down
http://www.sladkootqgodi.blogspot.com
Greg^girl
First year
First year
Greg^girl


Брой мнения : 71
Age : 32
Registration date : 03.01.2008

"Хари Потър и Даровете на Смъртта" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Хари Потър и Даровете на Смъртта"   "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Icon_minitimeЧет Яну 03, 2008 9:46 am

Аз плаках като умря Фред и Лупин...Въпреки че не разказаха как Лупин е умрял..
Върнете се в началото Go down
Fairytale`
Ronald Weasley's wife
Fairytale`


Брой мнения : 142
Age : 31
Registration date : 31.12.2007

"Хари Потър и Даровете на Смъртта" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Хари Потър и Даровете на Смъртта"   "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Icon_minitimeЧет Яну 03, 2008 10:35 am

Oх , незнам ама лично на мен най-кофти ми стана за Фред ;( колко съм плакалаа ;(;( за Доби също , там вече и страницата ми е черна от грима ми :ДД
Върнете се в началото Go down
https://harrypotterfans.forummotion.com
Greg^girl
First year
First year
Greg^girl


Брой мнения : 71
Age : 32
Registration date : 03.01.2008

"Хари Потър и Даровете на Смъртта" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Хари Потър и Даровете на Смъртта"   "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Icon_minitimeПет Яну 04, 2008 11:40 am

Ми да за Фред и Лупин много си плаках...Близнаците вървят да са двамата...А така само единия... Crying or Very sad
Върнете се в началото Go down
hrisityYy
First year
First year
hrisityYy


Брой мнения : 67
Age : 31
Registration date : 03.01.2008

"Хари Потър и Даровете на Смъртта" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Хари Потър и Даровете на Смъртта"   "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Icon_minitimeПет Яну 04, 2008 12:21 pm

На мен ми стана адски мъчно за Лупин и Тонкс,толкова бяха сладки,а луп толкова щастлив,че си има бебче....също ми беше гадно за Доби и Фред Sad
Върнете се в началото Go down
Greg^girl
First year
First year
Greg^girl


Брой мнения : 71
Age : 32
Registration date : 03.01.2008

"Хари Потър и Даровете на Смъртта" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Хари Потър и Даровете на Смъртта"   "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Icon_minitimeСъб Яну 05, 2008 1:44 am

hrisityYy написа:
На мен ми стана адски мъчно за Лупин и Тонкс,толкова бяха сладки,а луп толкова щастлив,че си има бебче....също ми беше гадно за Доби и Фред Sad

Толкова бе щастлив Лупин за бебето,а да го убият... Crying or Very sad
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





"Хари Потър и Даровете на Смъртта" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Хари Потър и Даровете на Смъртта"   "Хари Потър и Даровете на Смъртта" Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
"Хари Потър и Даровете на Смъртта"
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Harry Potter and Muggle ones :: Хари Потър книгите :: Хари Потър и Даровете на смъртта-
Идете на: